Πρόκριση για την Αγία Άννα, απέκλεισε στα πέναλτι τον Αίαντα Σούρπης

Πήρε την πρόκριση η Αγία Αννα
Για το κύπελλο ΕΠΣΘ

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, που κρίθηκε στη διαδικασία των πέναλτι, η Αγία Άννα απέκλεισε τον Αίαντα Σούρπης, με την κανονική διάρκεια του αγώνα να ολοκληρώνεται με σκορ 1-1, ενώ στην παράταση το σκορ έμεινε στο 2-2.

Η Αγία ευστόχησε σε πέντε πέναλτι, ενώ ο Φαράντος έχασε την τελευταία προσπάθεια, για να κλείσει η διαδικασία με 5-4.

Ο Αίαντας Σούρπης προηγήθηκε νωρίς 1-0 στο 3’, όταν ο Μακανίκας έβγαλε τη σέντρα στον Δημητρίου, που πλάσαρε επιτυχώς τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Ωστόσο η Αγία Άννα βρήκε το γκολ της ισοφάρισης, με τον Χειλά στο 82’, και στο υπόλοιπο της κανονικής διάρκειας δεν άλλαξε κάτι, για να οδηγηθεί το παιχνίδι στην παράταση.

Εκεί στο 97΄ο Αίας πήρε πέναλτι, με τον διαιτητή να υποδεικνύει παράβαση για χέρι του Στεργιόπουλου, και ο Δημητρίου ευστόχησε για να κάνει το 2-1. Όμως στο 109’ μετά από πάσα του Αργύρη, ο Κωτούλας στο 109’ ισοφάρισε και πάλι σε 2-2.

Στα πέναλτι, Αργύρης, Κόλα, Χολέβας, Χειλάς και Παπαδημητρίου ευστόχησαν για την Αγία Άννα, ενώ Δημητρίου, Ντούρας, Καρράς και Ξηροκώστας ήταν εύστοχοι για τον Αίαντα, όχι όμως και ο Φαράντος, που έστειλε την μπάλα εκτός εστίας.