«Ροζ φύλλο» για τον ΓΣΑ κόντρα στην Αγριά BC

Σε ένα όμορφο παιχνίδι με θέαμα και όμορφα καλάθια «βγαλμένα» από τα μπλοκάκια των προπονητών, ο Γ.Σ.Α. επικράτησε –δύσκολα- της Αγριάς με 75-64. Οι γηπεδούχοι δεν έχασαν το προβάδισμα του σκορ σε όλο τον αγώνα, αλλά στο τέταρτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 60-58 με καλάθι σε εκείνο το σημείο του Διγενή, τέσσερα λεπτά πριν από το τέλος του ματς. Στη συνέχεια ανέλαβε δράση, για το σύνολο του Παναγιώτη Νάνη, ο Πολίτης και με πέντε συνεχόμενους πόντους έκανε το 65-58, ενώ ένα γκολ-φάουλ του Τάσσου έδωσε «μαξιλαράκι» δέκα πόντων για τους γηπεδούχους 68-58. Ακολούθησε τεχνική ποινή στον Παναγιώτη Γκουγκουτούδη για διαμαρτυρία για το 70-58. Ο Διγενής 1:30 πριν τη λήξη πέτυχε ένα δίποντο, μετά από τρία λεπτά χωρίς πόντο. Η «αφλογιστία» σε αυτά τα λεπτά για την Αγριά, ήταν αυτή που στοίχισε. Το τελικό 75-64 κρίνεται δίκαιο, με τους γηπεδούχους να συνεχίζουν την εξαιρετική πορεία τους στο πρωτάθλημα.

Τα δεκάλεπτα: 26-14 ,42-49, 55-47, 75-64
ΓΣΑ (Π. Νάνης): Κοντοστάθης 18(4), Μαμούρας 7, Παπούλιας 11, Κωτούλας, Κανατούλας, Χασιώτης 5(1), Γώγουλας, Βαλαμούτης 3(1), Τσαβές 4, Πολίτης 13(3), Τάσσος 14.
Αγριά BC (Π. Γκουγκουτούδης): Κοϊτσάνος 12, Καραμανλής 4, Σακκάς 3, Σταυροθεόδωρος 7, Διγενής 8, Σούλκο 17, Ζαμπέτης 6(2), Αμπάρης 5, Κοψιαλής 2.