ΣΛ 2:  Έκαμψε την αντίσταση του ΟΦ Ιεράπετρας με γκολ το 97′ και έκανε το 6/6 η Κηφισιά

Μπορεί να έφτασε «μια ανάσα» από την πρώτη της βαθμολογική απώλεια στο φετινό πρωτάθλημα της Super League 2, ωστόσο η Κηφισιά επικράτησε 1-0 του ΟΦ Ιεράπετρας, με γκολ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα!

Τελικά κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη με 1-0 κόντρα στον ΟΦ Ιεράπετρας, χάρη σε ένα γκολ του Μαζουλουξή με κεφαλιά, στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, σε μία φάση που οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν πολύ έντονα για οφσάιντ.

Έτσι, η Κηφισιά συνέχισε την αήττητη πορεία της, κάνοντας το 6/6 και παραμένοντας μόνη στην κορυφή του Νότιου Ομίλου (στο +5 από τον δεύτερο Απόλλωνα Σμύρνης), ενώ ο ΟΦ Ιεράπετρας έμεινε στην 6η θέση με 9 βαθμούς.