Την πρόκριση η Σκιάθος, τις διαμαρτυρίες στο τέλος ο Σαρακηνός

Με πολύ όμορφο σουτ του Γιώργου Τάσσου εκτός περιοχής που κατέληξε ψηλά στη δεξιά γωνία της εστίας του Σαρακηνού στο 14ο λεπτό, η Σκιάθος πήρε το εισιτήριο της πρόκρισης σε μόνο αγώνα που έγινε χθες Τετάρτη το βράδυ για τη φάση των 16 του Κυπέλλου ΕΠΣΘ με σκορ 0-1.

Η φάση που σημάδεψε το παιχνίδι έγινε στις καθυστερήσεις, όταν μετά από σουτ του Γκλαβίνη και παρέμβαση του τερματοφύλακα Καποτά η μπάλα πήγε στο εσωτερικό μέρος του οριζόντιου δοκαριού και έσκασε στο έδαφος, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται έντονα ότι πέρασε τη γραμμή.

Ωστόσο ο διαιτητής Παγωνόπουλος και ο δεύτερος βοηθός Αλέκος είχαν διαφορετική άποψη και το σκορ δεν άλλαξε, ενώ στο 90’ οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι για ανατροπή του Ράπτη, αλλά ο Παγωνόπουλος ήταν κοντά στη φάση και κατηγορηματικός ότι δεν υπήρξε παράβαση.

Στους οκτώ η Σκιάθος θα αντιμετωπίσει τον νικητή της αναμέτρησης Διαγόρας Στεφανοβικείου-Τοξότης.