Τριάρα Ατρόμητου στην ΑΕΛ-Η βαθμολογία των πλέι άουτ

Άνετος ο Ατρόμητος, που επικράτησε της ΑΕΛ με 3-0 στο Περιστέρι για την 4η αγωνιστική των play-out της Super League 1.

Χάρη σε αυτό το αποτέλεσμα, η ομάδα των δυτικών προαστίων πήρε την πρώτη της νίκη στο «μίνι» πρωτάθλημα και παράλληλα προσπέρασε τον Αστέρα Τρίπολης στην κορυφή, φτάνοντας τους 37 βαθμούς. Στον αντίποδα οι φιλοξενούμενοι έμειναν «άσφαιροι» για έκτο σερί ματς εκτός έδρας και παρέμειναν στους 33 πόντους και την τρίτη θέση των play-out…

Στο 9′ ήρθε το γρήγορο 1-0 για τους γηπεδούχους, έστω και από… σπόντα. Ή, για την ακρίβεια, από πόδια αντιπάλου, καθώς ο Μπέρτος έστειλε την μπάλα με προβολή στα δίχτυα ου Γκέργκελι, μετά από σέντρα του Ντε Πο!

Στην επανάληψη, είδαμε περίπου το ίδιο «έργο», με τον Ατρόμητο να πετυχαίνει πρώτος γκολ και δη από νωρίς… Μόλις στο 52′, για την ακρίβεια, με τον Μανούσο να παίρνει το «ριμπάουντ» στην απόκρουση του σουτ του Ντε Πο από τον Γκέργκελι και να σκοράρει ανενόχλητος για το 2-0!

Ο Ανδρούτσος σημείωσε ένα πολύ όμορφο τέρμα, με φοβερό σουτ στο 73ο λεπτό, κάνοντας το 3-0 για τον Ατρόμητο!

Ατρόμητος: Μέγερι, Γκάλο (82’ Κιβρακίδης), Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης, Νάτσος, Μπουσούλατζιτς (82’ Μάντσον), Ντε Πο, Ραμπέγιο (77’ Νταβιώτης), Ενσικουλού (55’ Ανδρούτσος), Μανούσος (76’ Βέλλιος)

ΑΕΛ: Γκέργκελι, Μπέρτος, Ηλιάδης (46’ Μπούστος), Μιχαήλ, Μούζεκ (46’ Στελιάνο), Σεσέροβιτς, Μιλοσάβλιεβιτς (82’ Μάρκοβιτς), Βινίσιους (46’ Παπάζογλου), Τόρζε, Ασούμπρε (71’ Πινάκας), Ζίζιτς