Φινάλε στο 2023 με ήττα για τον Βόλος 2004, 2-3 από τον ΟΦΗ

Η 11αδα του ΑΣ Βόλος 2004 με τον ΟΦΗ
Στο εξ αναβολής παιχνίδι για την 1η αγωνιστική

Αν και προηγήθηκε νωρίς στον αγώνα, ο Βόλος 2004 δεν κατάφερε τελικά να αποφύγει την ήττα από τον ΟΦΗ, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής που διεξήχθη στο Βοηθητικό του ΕΑΚ για το πρωτάθλημα της Α’ Εθνικής, με το τελικό 2-3 να αφήνει πικρή γεύση στις παίκτριες της Έλενας Κουσκούνη, στο φινάλε των αγωνιστικών υποχρεώσεων για το 2023…

Θα πρέπει να επισημανθεί πάντως ότι ο Βόλος 2004 αγωνίστηκε χωρίς τις Νόιμαν και Μπάμπιτς, καθώς έχουν ήδη αναχωρήσει για τις ιδιαίτερές τους πατρίδες για τις διακοπές των Εορτών, ενώ απουσίαζε και η Ζήγρα λόγω υποχρεώσεων…

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, με τέρμα της Κέκου στο 11’, ο Βόλος 2004 άνοιξε το σκορ, ωστόσο οι πανηγυρισμοί δεν κράτησαν πολύ, αφού η Μουστάκ ισοφάρισε δύο λεπτά αργότερα για το φιλοξενούμενο σύνολο. Σαν να μην έφτανε αυτό, στο 24’ η Μουστάκ έβγαλε την ασίστ στην Καλαμπέροβα και αυτή νίκησε τη Θεοχάρη για να κάνει το 1-2.

Νωρίς στο 2ο μέρος και συγκεκριμένα στο 49’, και πάλι η Μουστάκ με κεφαλιά έκανε το σκορ 1-3 υπέρ του ΟΦΗ. Ο Βόλος 2004 δεν μπόρεσε να αντιδράσει αποτελεσματικά στη συνέχεια, και απλά το τελικό 2-3 διαμορφώθηκε στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων με αυτογκόλ της Κουκουλάκη.

Βόλος 2004 (Κουσκούνη): Θεοχάρη, Νικοπούλου, Βέτσικα, Νένε, Κοκμοτού, Κατσιγιάννη, Τσούκα, Γκέκα, Κέκου, Νάνου Ε. (46’ Νάνου Φ.), Παπαδοπούλου

ΟΦΗ (Παντζαρίδης): Γκούρτνερ (87’ Στανίνου), Παπακωνσταντή, Σηφάκη (60’ Γουνάκη), Πέιου, Μουστάκ, Κυδωνάκη, Αεράκη (80’ Ξυλούρη), Ραπάνη (85’ Κατιρτσίδου), Καλαμπέροβα, Ζέρβα, Κουκουλάκη.