Για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών αύριο Κυριακή 18.00 στο κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας παίζουν ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΟΦΘ
Συνολικά 7 παιχνίδια γίνονται το Σαββατοκύριακο στην Α2 πόλο
ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο, 25/2
16.00 Δημοτικό Νέας Πολιτείας ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
Κυριακή, 26/2
14.00 Δημοτικό Αλίμου ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
15.00 Εθνικό Κέρκυρας ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
18.00 Νέας Ιωνίας ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΟΦΘ
Διαιτητές: Μιχάλης Μπιράκης, Γιώργος Θωμάς
Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης
Αλυτάρχης: Πασχάλης Σταμούλης
Βαθμολογία
1.ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 19
-.ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 19
3.ΟΦΘ 18
4.ΑΡΗΣ ΘΕΣ / ΝΙΚΗΣ 16
5.ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 9
6.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 7
7.ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ 3
8.ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 3
ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο, 25/2
14.00 Δημοτικό Γέρακα: ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
14.00 «Αντώνης Πεπανός» /Πάτρα ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΟΦΗ
15.00 Δημοτικό Νίκαιας ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
Στις 22/2 έπαιξαν: ΠΕΚΕ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 9-9
Α΄ φάση Μίνι παίδων
Στο μεταξύ έγιναν οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων και Μίνι Κορασίδων (Κ13). Στο ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ (Α’ Φάση, 17-19 Μαρτίου) οι Βολιώτικες ομάδες είναι στον ΟΜΙΛΟ ΛΑΜΙΑΣ (ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, Νηρέας Λαμίας) Στην Β’ Φάση (21-24 Απριλίου), ΔΕΝ προκρίνεται η τελευταία ομάδα κάθε Ομίλου.
Όλοι οι ομίλου
ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ (Α’ Φάση, 17-19 Μαρτίου)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χίου, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΝΟ Βουλιαγμένης
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χαλκίδας, Τρίτων Αμαρουσίου, ΑΟ Καστέλας, Ιωνικός Νίκαιας, Παναθηναϊκός
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΓΣ Περιστερίου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ολυμπιακός
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ηλυσιακός, ΑΟ Πετρούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΑΕ Χαϊδαρίου
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΣΚ Ροή, Εθνικός Πειραιά, Μίλων, Υδραϊκός
ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Απόλλων Σμύρνης, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Καλαμακίου, Άρης Νίκαιας
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Νέος Ηρακλής, ΟΦΘ, ΠΑΣ Φοίβος, ΠΑΟΚ, ΣΑΠΚ Νεάπολης
ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΜΙΑΣ: ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, Νηρέας Λαμίας
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΟ Καλαμάτας, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου
ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: ΝΟ Αλεξανδρούπολης, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΝΟΘΑ Καβάλας, Πανσερραϊκός
ΟΜΙΛΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ: ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης, Άρης Θεσσαλονίκης
ΟΜΙΛΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ: ΟΦΗ, Ακαδημία Ηρακλείου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων