Χάλκινος Πανελληνιονίκης στην Κ23 ο Γεραμπίνης του Άτλαντα Βόλου

Ο Θ. Γεραμπίνης με τον προπονητή του, Δ. Θεοχάρη
Στο αγώνισμα των 110μ. με εμπόδια στο Πανελλήνιο του Πανθεσσαλικού

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε η πρώτη μέρα του Πανελληνίου πρωταθλήματος Ανδρών/Γυναικών και Νέων Κ23 που διεξάγεται στον Βόλο αυτό το Σαββατοκύριακο για τον Ατλαντα.

Την πρώτη μέρα τον αγώνων ο αθλητής του βολιώτικου συλλόγου, Θανάσης Γεραμπίνης, κατέκτησε την 3η θέση και ανέβηκε στο βάθρο των νικητών στα 110 μέτρα με εμπόδια Κ23.

Το πρωί πέτυχε μεγάλο ατομικό ρεκόρ 14,76 και κατάφερε να μπει στην τελική σειρά του αγωνίσματος. Σ’ αυτήν συμμετείχαν οι 8 κορυφαίοι Έλληνες αθλητές.

Το απόγευμα στον τελικό κατέκτησε την 8η θέση για τους άντρες και την 3η στους Νέους Κ23 με χρόνο 14.94.

Επίσης το βράδυ του Σαββάτου (29/6) διεξήχθησαν οι σκυταλοδρομίες 4Χ100. Εκεί οι αθλητές του ΑΤΛΑΝΤΑ, Φίλιππος Γεωργιτζίκης, Χρήστος Τακτικός, Ευάγγελος Ευαγγέλου και Θανάσης Γεραμπίνης είχαν πολύ καλή παρουσία έκαναν μεγάλο ρεκόρ 42.91 και κατέκτησαν την 14η θέση.