Πραγματοποιήθηκε το πρωί της Κυριακής (15/9) στην αίθουσα εκδηλώσεων του Εμπορικού Επιμελητηρίου Λάρισας η κλήρωση για τα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΘ της σεζόν 2019-20.
Η πρεμιέρα για την Α1 και την Α2 ΕΣΚΑΘ είναι το Σάββατο 19 Οκτωβρίου, ενώ για τη Β’ ΕΣΚΑΘ το Σάββατο 2 Νοεμβρίου. Αναλυτικά το πρόγραμμα του πρώτου ομίλου σε Α1, Α2 και Β’ ΕΣΚΑΘ, όπου μετέχουν ομάδες της Μαγνησίας:
Α1 ΕΣΚΑΘ/1ος όμιλος
1η αγωνιστική
Αγριά B.C. – ΑΕΒΔ
Φοίβος – Ελευθεριακός
Γ.Σ. Βόλου – Σπάρτακος
Κεραυνός – Ίωνας
Νίκαια 2012 – Γ.Σ. Αλμυρού
Αιολικός – Αστέρας
2η αγωνιστική
Αστέρας-Νίκαια 2012
Γ.Σ. Αλμυρού-Κεραυνός
Ίωνας-Γ.Σ. Βόλου
Σπάρτακος-Φοίβος
Ελευθεριακός-Αγριά B.C.
ΑΕΒΔ-Αιολικός
3η αγωνιστική
Αγριά B.C.-Σπάρτακος
Φοίβος-Ίωνας
Γ.Σ. Βόλου-Γ.Σ. Αλμυρού
Κεραυνός-Αστέρας
Νίκαια 2012-Αιολικός
ΑΕΒΔ-Ελευθεριακός
4η αγωνιστική
Νίκαια 2012-ΑΕΒΔ
Αιολικός-Κεραυνός
Αστέρας-Γ.Σ. Βόλου
Γ.Σ. Αλμυρού-Φοίβος
Ίωνας-Αγριά B.C.
Σπάρτακος-Ελευθεριακός
5η αγωνιστική
Αγριά B.C.-Γ.Σ. Αλμυρού
Φοίβος-Αστέρας
Γ.Σ. Βόλου-Αιολικός
Κεραυνός-Νίκαια 2012
Ελευθεριακός-Ίωνας
ΑΕΒΔ-Σπάρτακος
6η αγωνιστική
Κεραυνός-ΑΕΒΔ
Νίκαια 2012-Γ.Σ. Βόλου
Αιολικός-Φοίβος
Αστέρας-Αγριά B.C.
Γ.Σ. Αλμυρού-Ελευθεριακός
Ίωνας-Σπάρτακος
7η αγωνιστική
Αγριά B.C.-Αιολικός
Φοίβος-Νίκαια 2012
Γ.Σ. Βόλου-Κεραυνός
Σπάρτακος-Γ.Σ. Αλμυρού
Ελευθεριακός-Αστέρας
ΑΕΒΔ-Ίωνας
8η αγωνιστική
Γ.Σ. Βόλου-ΑΕΒΔ
Κεραυνός-Φοίβος
Νίκαια 2012-Αγριά B.C.
Αιολικός-Ελευθεριακός
Αστέρας-Σπάρτακος
Γ.Σ. Αλμυρού-Ίωνας
9η αγωνιστική
Αγριά B.C.-Κεραυνός
Φοίβος-Γ.Σ. Βόλου
Ίωνας-Αστέρας
Σπάρτακος-Αιολικός
Ελευθεριακός-Νίκαια 2012
ΑΕΒΔ-Γ.Σ. Αλμυρού
10η αγωνιστική
Φοίβος-ΑΕΒΔ
Γ.Σ. Βόλου-Αγριά B.C.
Κεραυνός-Ελευθεριακός
Νίκαια 2012-Σπάρτακος
Αιολικός-Ίωνας
Αστέρας-Γ.Σ. Αλμυρού
11η αγωνιστική
Αγριά B.C.-Φοίβος
Γ.Σ. Αλμυρού-Αιολικός
Ίωνας-Νίκαια 2012
Σπάρτακος-Κεραυνός
Ελευθεριακός-Γ.Σ. Βόλου
ΑΕΒΔ-Αστέρας
Α2 ΕΣΚΑΘ/1ος όμιλος
1η αγωνιστική
Ανόρθωσις – Ίκαρος
Νέοι ΑΕΛ – Ερμής Αγιάς 2018
Κένταυρος Ζαγ. – BC Volos
Α.Σ. Φαρσάλων – Ανάληψη
Δήμητρα Ευξ. – Ιωλκία
Ρεπό: Σκιάθος
2η αγωνιστική
Ιωλκία-Α.Σ. Φαρσάλων
Ανάληψη-Κένταυρος Ζαγ.
BC Volos-Νέοι ΑΕΛ
Ερμής Αγιάς 2018-Ανόρθωσις
Ίκαρος-Σκιάθος
Ρεπό: Δήμητρα Ευξ.
3η αγωνιστική
Σκιάθος-Ερμής Αγιάς 2018
Ανόρθωσις-BC Volos
Νέοι ΑΕΛ-Ανάληψη
Κένταυρος Ζαγ.-Ιωλκία
Α.Σ. Φαρσάλων-Δήμητρα Ευξ.
Ρεπό: Ίκαρος
4η αγωνιστική
Δήμητρα Ευξ.-Κένταυρος Ζαγ.
Ιωλκία-Νέοι ΑΕΛ
Ανάληψη-Ανόρθωσις
BC Volos-Σκιάθος
Ερμής Αγιάς 2018-Ίκαρος
Ρεπό: Α.Σ. Φαρσάλων
5η αγωνιστική
Σκιάθος-Ανάληψη
Ανόρθωσις-Ιωλκία
Νέοι ΑΕΛ-Δήμητρα Ευξ.
Κένταυρος Ζαγ.-Α.Σ. Φαρσάλων
Ίκαρος-BC Volos
Ρεπό: Ερμής Αγιάς 2018
6η αγωνιστική
Α.Σ. Φαρσάλων-Νέοι ΑΕΛ
Δήμητρα Ευξ.-Ανόρθωσις
Ιωλκία-Σκιάθος
Ανάληψη-Ίκαρος
BC Volos-Ερμής Αγιάς 2018
Ρεπό: Κένταυρος Ζαγ.
7η αγωνιστική
Σκιάθος-Δήμητρα Ευξ.
Ανόρθωσις-Α.Σ. Φαρσάλων
Νέοι ΑΕΛ-Κένταυρος Ζαγ.
Ερμής Αγιάς 2018-Ανάληψη
Ίκαρος-Ιωλκία
Ρεπό: BC Volos
8η αγωνιστική
Κένταυρος Ζαγ.-Ανόρθωσις
Α.Σ. Φαρσάλων-Σκιάθος
Δήμητρα Ευξ.-Ίκαρος
Ιωλκία-Ερμής Αγιάς 2018
Ανάληψη-BC Volos
Ρεπό: Νέοι ΑΕΛ
9η αγωνιστική
Σκιάθος-Κένταυρος Ζαγ.
Ανόρθωσις-Νέοι ΑΕΛ
BC Volos-Ιωλκία
Ερμής Αγιάς 2018-Δήμητρα Ευξ.
Ίκαρος-Α.Σ. Φαρσάλων
Ρεπό: Ανάληψη
10η αγωνιστική
Νέοι ΑΕΛ-Σκιάθος
Κένταυρος Ζαγ.-Ίκαρος
Α.Σ. Φαρσάλων-Ερμής Αγιάς 2018
Δήμητρα Ευξ.-BC Volos
Ιωλκία-Ανάληψη
Ρεπό: Ανόρθωσις
11η αγωνιστική
Σκιάθος-Ανόρθωσις
Ανάληψη-Δήμητρα Ευξ.
BC Volos-Α.Σ. Φαρσάλων
Ερμής Αγιάς 2018-Κένταυρος Ζαγ.
Ίκαρος-Νέοι ΑΕΛ
Ρεπό: Ιωλκία
Β’ ΕΣΚΑΘ
1η αγωνιστική
Ηρακλής Χάλκης – Αρμένιο
Σκόπελος – Γ.Σ. Τυρνάβου
Άδμητος Βελ. – Γ.Σ. Φαρσάλων Κ-21
Πλατύκαμπος – Αναγέννηση Καλοχ.
Ολυμπιονίκης – Τιτάνες Αλμυρού
2η αγωνιστική
Τιτάνες Αλμυρού-Πλατύκαμπος
Αναγέννηση Καλοχ.-Άδμητος Βελ.
Γ.Σ. Φαρσάλων Κ-21 -Σκόπελος
Γ.Σ. Τυρνάβου-Ηρακλής Χάλκης
Αρμένιο-Ολυμπιονίκης
3η αγωνιστική
Ηρακλής Χάλκης-Γ.Σ. Φαρσάλων Κ-21
Σκόπελος-Αναγέννηση Καλοχ.
Άδμητος Βελ. -Τιτάνες Αλμυρού
Πλατύκαμπος-Ολυμπιονίκης
Αρμένιο-Γ.Σ. Τυρνάβου
4η αγωνιστική
Πλατύκαμπος-Αρμένιο
Ολυμπιονίκης-Άδμητος Βελ.
Τιτάνες Αλμυρού-Σκόπελος
Αναγέννηση Καλοχ.-Ηρακλής Χάλκης
Γ.Σ. Φαρσάλων Κ-21-Γ.Σ.Τυρνάβου
5η αγωνιστική
Ηρακλής Χάλκης -Τιτάνες Αλμυρού
Σκόπελος-Ολυμπιονίκης
Άδμητος Βελ. -Πλατύκαμπος
Γ.Σ. Τυρνάβου-Αναγέννηση Καλοχ.
Αρμένιο-Γ.Σ. Φαρσάλων Κ-21
6η αγωνιστική
Άδμητος Βελ. -Αρμένιο
Πλατύκαμπος-Σκόπελος
Ολυμπιονίκης-Ηρακλής Χάλκης
Τιτάνες Αλμυρού-Γ.Σ. Τυρνάβου
Αναγέννηση Καλοχ.-Γ.Σ. Φαρσάλων Κ-21
7η αγωνιστική
Ηρακλής Χάλκης-Πλατύκαμπος
Σκόπελος-Άδμητος Βελ.
Γ.Σ. Φαρσάλων Κ-21 -Τιτάνες Αλμυρού
Γ.Σ. Τυρνάβου-Ολυμπιονίκης
Αρμένιο-Αναγέννηση Καλοχ.
8η αγωνιστική
Σκόπελος-Αρμένιο
Άδμητος Βελ. -Ηρακλής Χάλκης
Πλατύκαμπος-Γ.Σ. Τυρνάβου
Ολυμπιονίκης-Γ.Σ. Φαρσάλων Κ-21
Τιτάνες Αλμυρού-Αναγέννηση Καλοχ.
9η αγωνιστική
Ηρακλής Χάλκης-Σκόπελος
Αναγέννηση Καλοχ.-Ολυμπιονίκης
Γ.Σ. Φαρσάλων Κ-21-Πλατύκαμπος
Γ.Σ. Τυρνάβου-Άδμητος Βελ.
Αρμένιο-Τιτάνες Αλμυρού
πηγή φωτό: billkara.blogspot