Απαρηγόρητος και μόνος στη βροχή ο Ουάρντα

Ο Παναιτωλικός έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας από την έδρας του <Βόλου (0-0), παίζοντας από το πρώτο ημίχρονο με παίκτη λιγότερο και… βγάζοντας την εκτέλεση πέναλτι του Ουάρντα. Δακρυσμένος μετά τη λήξη του αγώνα ο Αιγύπτιος. Ο ΝΠΣ Βόλος είχε ελαφρά υπεροχή στο πρώτο μέρος του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναιτωλικό να προσπαθεί να πρεσάρει ψηλά και να εμποδίσει την επιθετική του ανάπτυξη. Στο 28’ έγινε η φάση που άλλαξε τις… ισορροπίες της αναμέτρησης. Ο Τζανακάκης είδε δεύτερη κίτρινη κάρτα, για φάουλ πάνω στον Ουάρντα και άφησε τον Παναιτωλικό με δέκα παίκτες για το υπόλοιπο του ματς. Ο Βόλος πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων και πίεσε για το γκολ. Στο 58’ οι γηπεδούχοι έχασαν τεράστια ευκαιρία για να ανοίξουν το σκορ. Το VAR ενέκρινε το πέναλτι ποιυ έγινε στον Περέιρα, ο Ουάρντα ανέλαβε την εκτέλεση του, αλλά ο Μελίσσας έκανε εκπληκτική επέμβαση. Οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν… κάτω, επιτέθηκαν με πλαγιοκοπήσεις και σέντρες (δεν έφεραν σε ιδιαίτερα δύσκολη θέση τον Παναιτωλικό) και στο 69’ είχαν νέα ευκαιρία για να ανοίξουν το σκορ, με τον Κωνσταντόπουλο να διώχνει σε κόρνερ το σουτ του Δουβίκα. Ο Παναιτωλικός άντεξε μέχρι τέλους και πήρε το βαθμό, βλέποντας μάλιστα στο 90 +3’ το VAR να… καθαρίζει μια φάση (πέσιμο του Δουβίκα στην περιοχή του). Μετά το πέρας της αναμέτρησης, ο Αμρ Ουάρντα έμεινε μόνος του στο γήπεδο και έδειξε απαρηγόρητος για την εξέλιξη του ματς και το χαμένο πέναλτι του. Δείτε το βίντεο εδώ