Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η προαγωνιστική ομάδα του Ο.Ε.Α.-Ν.Α.Β. στους χειμερινούς αγώνες προαγωνιστικών κατηγοριών που έλαβε μέρος στο πλαίσιο της νέας αγωνιστικής χρονιάς, στο κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας, στις 25/11/2023, κατακτώντας δύο πρώτες, 17 δεύτερες και οκτώ τρίτες θέσεις, έχοντας και πολλά πλασαρίσματα στις 8-άδες. Αναλυτικά:
Ο Ιωάννης Μολιός κατέκτησε 1η θέση στα 100μ πρόσθιο, 2η στα 200μ μικτή και 3η στα 200μ ελεύθερο, 10 ετών
Ο Θόδωρος Μαχαίρας κατέκτησε 1η θέση στα 50μ πεταλούδα, 3η στα 200μ και 5η στα 100μ ελεύθερο, 11 ετών
Ο Αλέξανδρος Βασιλείου κατέκτησε 2η θέση στα 50μ ελεύθερο και 50-100μ ύπτιο 10 ετών
Η Ελένη Σπαθή κατέκτησε 2η θέση στα 100-200μ ελεύθερο και 50μ πεταλούδα, 10 ετών
Ο Αχιλλέας Ραχμανίδης ήταν 2ος στα 100μ πεταλούδα, 3ος στα 200μ μικτή και 4ος στα 100μ ελεύθερο 11 ετών
Η Ελισσάβετ Γκατσή κατέκτησε 2η θέση στα 100μ , 3η στα 200μ ύπτιο και 6η στα 100μ ελεύθερο 11 ετών
Η Βικτώρια Καϊτανίδη κατέκτησε 2η θέση στα 50μ πρόσθιο, 4η στα 100μ πρόσθιο και 7η στα 200μ μικτή 10 ετών
Ο Δημήτρης Χονδρονίκος κατέκτησε 2η θέση στα 400μ ελεύθερο, 5η στα 100μ ύπτιο και 7η στα 100μ ελεύθερο
Η Μαρία Κοπάνα κατέκτησε 2η θέση στα 50μ, 6η στα 200μ και 8η στα 100μ ελεύθερο , 10 ετών
Ο Απόστολος Ασήμος κατέκτησε 3η θέση στα 100μ, 4η στα 50μ ύπτιο και 10η στα 100μ ελεύθερο, 10 ετών
Ο Αλέξανδρος Χρόνης κατέκτησε 3η θέση στα 50μ ύπτιο, 4η στα 50μ πρόσθιο και 12η στα 100μ ελεύθερο 10 ετών
Ο Παναγιώτης Τσέντας κατέκτησε 3η θέση στα 100μ , 5η στα 200μ ύπτιο και 9η στα 100μ ελεύθερο 11 ετών
Ο Νικόλας Αντωνακάκης κατέκτησε 3η θέση στα 50μ ελεύθερο, 6η στα 50μ ύπτιο και 12η στα 100μ ελεύθερο 11 ετών
Η Χριστιάννα Μπουγά κατετάγη 4η στα 50μ, 6η στα 100μ ύπτιο και 9η στα 100μ ελεύθερο 10 ετών
Ο Ορέστης Χατζηδημητρίου κατετάγη 4ος στα 200μ μικτή, 6ος στα 100μ ύπτιο και 12ος στα 100μ ελεύθερο 12 ετών
Ο Παναγιώτης Ζαχαρογιάννης κατετάγη 4ος στα 200μ, 6ος στα 100μ πρόσθιο και 18ος στα 50μ ελεύθερο 11 ετών
Ο Αντώνης Ζούνης κατετάγη 4ος στα 800μ, 7ος στα 100 και 8ος στα 400μ ελεύθερο 12 ετών
Ο Ηλίας Τσαντός κατετάγη 4ος στα 100μ ύπτιο και 7ος στα 50μ ύπτιο 10 ετών
Ο Παναγιώτης Λιάτσος κατετάγη 4ος στα 100μ ελεύθερο, 7ος στα 50μ πεταλούδα και 9ος στα 200μ ελεύθερο 10 ετών
Ο Γιώργος Λιάκος κατετάγη 4ος στα 50μ πρόσθιο, 9ος στα 200μ ελεύθερο και 11ος στα 100μ ελεύθερο 12 ετών
Ο Παντελής Μαργαρίτης κατετάγη 5ος στα 100μ ελεύθερο και 50μ ύπτιο 10 ετών
Ο Ξάνθιππος Αντωνακάκης κατετάγη 5ος στα 50μ πεταλούδα, 6ος στα 50μ ελεύθερο και 9ος στα 50μ ύπτιο 10 ετών
Ο Αθανάσιος Χατζηγεωργίου κατετάγη 5ος στα 50μ ύπτιο, 6ος στα 50μ ελεύθερο και 8ος στα 100μ ελεύθερο 11 ετών
Η Ιωάννα Βουλελίκα κατετάγη 5η στα 200μ, 6η στα 400μ και 22η στα 100μ ελεύθερο 12 ετών
Ο Νικόλας Αμούντζας κατετάγη 5ος στα 50μ ελεύθερο, 13ος στα 50μ ύπτιο και 17ος στα 100μ ελεύθερο 11 ετών
Η Μυρτώ Πρασινάκη τερμάτισε 8η στα 50μ ελεύθερο, 9η στα 200μ και 10η στα 100μ πρόσθιο 11 ετών
Η Ηρώ Κουρτέλη τερμάτισε 8η στα 50μ , 10η στα 200μ και 16η στα 100μ ελεύθερο 12 ετών
Ο Γιάννης Κοττάς τερμάτισε 8ος στα 100μ ύπτιο, 15ος στα 50μ ελεύθερο και 17ος στα 100μ ελεύθερο 12 ετών
Η Άρτεμις Σιούρα κατέκτησε 9η θέση στα 100μ ύπτιο, 10η στα 200μ μικτή και 11η στα 50μ ελεύθερο 12 ετών
Η Μιχαέλα Φιλίππου τερμάτισε 9η στα 200μ μικτή και 14η στα 100μ ελεύθερο 10 ετών
Ο Αργύρης Ζαπαντούλης κατετάγη 10ος στα 50 ελεύθερο και 50μ ύπτιο και 13ος στα 100μ ελεύθερο 10 ετών
Η Δήμητρα Σαρακατσιάνου κατετάγη 10η στα 50 και 100μ πρόσθιο και 29η στα 100μ ελεύθερο 12 ετών
Ο Απόστολος Αποστολάκης τερμάτισε 12ος στα 50μ πρόσθιο, 16ος στα 50μ ελεύθερο και 19ος στα 50μ ύπτιο
Στις σκυτάλες ο Ο.Ε.Α.-Ν.Α.Β. κατέλαβε 4 δεύτερες, 4 τέταρτες , 1 πέμπτη, 2 έκτες και 3 έβδομες θέσεις. Αναλυτικά:
Στην 2η θέση τερμάτισαν οι:
4Χ50 Μικτή Ομαδική, Αγόρια 11 ετών, με τους Χονδρονίκο-Ζαχαρογιάννη Π-Ραχμανίδη-Χατζηγεωργίου
4Χ50 Μικτή Ομαδική, Κορίτσια 10 ετών, με τις Μπουγά-Καϊτανίδου-Σπαθή-Κοπάνα
4Χ50 Μικτή Ομαδική, Αγόρια 10 ετών, με τους Βασιλείου-Χρόνη-Μολιό-Ζαπαντούλη
4Χ100 ελεύθερο-mixed 10 ετών με τους Μολιό-Λιάτσο και τις Καϊτανίδου-Σπαθή
Στην 4η θέση τερμάτισαν οι:
4Χ50 ελεύθερο-mixed 10 ετών με τους Μαργαρίτη-Αντωνακάκη Ξ. και τις Φιλίππου Μ-Σπαθή
4Χ50 Μικτή Ομαδική-mixed 10 ετών με τους Ασήμο-Τσαντό και τις Μπουγά-Κοπάνα,
4Χ100 Μικτή Ομαδικό-mixed 11 ετών με τους Ραχμανίδη-Μαχαίρα και τις Γκατσή-Πρασινάκη
4Χ100 ελεύθερο-mixed 11 ετών με τους Μαχαίρα-Χονδρονίκο και τις Γκατσή-Πρασινάκη
Στην 5η θέση τερμάτισε η:
4Χ50 ελεύθερο – mixed 11 ετών με τους Τσέντα-Αμούντζα και τις Γκατσή-Πρασινάκη
Στην 6η θέση τερμάτισαν οι
4Χ50 Μικτή Ομαδική, Αγόρια 12 ετών, με τους Κοττά-Λιάκο-Χατζηδημητρίου-Ζούνη
4Χ100 ελεύθερο – mixed 12 ετών με τους Ζούνη -Χατζηδημητρίου και τις Σιούρα-Βουλελίκα
Στην 7η θέση τερμάτισαν οι:
4Χ50 Μικτή Ομαδική, Κορίτσια 12 ετών με τις Κουρτέλη-Σαρακατσιάνου-Σιούρα-Βουλελίκα
4Χ50 ελεύθερο-mixed 12 ετών, με τους Λιάκο-Χατζηδημητρίου και τις Κουρτέλη-Βουλελίκα
4Χ100 Μικτή Ομαδική-mixed 12 ετών με τους Λιάκο-Χατζηδημητρίου και τις Κουρτέλη-Βουλελίκα
Το Διοικητικό Συμβούλιο του Ο.Ε.Α.-Ν.Α.Β. συγχαίρει όλους τους αθλητές, αθλήτριες και τους προπονητές τους Ιωάννα Τσιτσέ , Κώστα Ιωάννου και στους προπονητές υποδομών Λάμπρο Καρύδα, Στέλλα Μπέμπη και εύχεται καλή συνέχεια στην αγωνιστική περίοδο 2023-2024, που μόλις ξεκίνησε.