Γκολ στη φιλανθρωπία για Νίκη Βόλου και Ρήγα Φεραίο

Νικήτρια με 0-6 αποχώρησε η Νίκη Βόλου από το Βελεστίνο κόντρα στον Ρήγα Φεραίο, στα πλαίσια του φιλικού αγώνα φιλανθρωπικού χαρακτήρα με στόχο την ενίσχυση του Κοινωνικού Παντοπωλείου, από το οποίο ωφελούνται οι άπορες οικογένειες του Δήμου Ρήγα Φεραίου. Στο «καθαρά» ποδοσφαιρικό κομμάτι, η Νίκη Βόλου επικράτησε με 0-6 του Ρήγα. Σκόρερ για την ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη ήταν ο Βλαχομήτρος στο 5’ για το 0-1, ο Γκαρσία με τη συμπλήρωση του ημιώρου έκανε το 0-2, ενώ ο Βασιλείου στο 35’ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το δεύτερο τέρμα που πέτυχε ο Βλαχομήτρος στην αναμέτρηση για το 0-4. Στην επανάληψη ο Θάνος Κυρίτσης σημείωσε το 0-5 στο 59’, ενώ ο Μπάλλας που επέστρεψε από τον δανεισμό από την ομάδα της Κοζάνης διαμόρφωσε το τελικό 0-6.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι το παιχνίδι διεξήχθη μετά από πρωτοβουλία του Ρήγα Φεραίου με τη Νίκη Βόλου να αποδέχεται την πρόσκληση.