Ήττα εντός προγράμματος από τον Παναθηναϊκό για τον Α.Σ. Βόλος 2004

Η ενδεκάδα του Α.Σ. Βόλος 2004 στο ματς με τον Παναθηναϊκό
Η ομάδα της Ελενας Κουσκούνη έχασε με 3-0 για την 7η αγωνιστική της Α' Εθνικής

Ο Βόλος 2004 μπορεί να υπέστη ήττα εντός προγράμματος με 3-0 από τον πολύ ισχυρό Παναθηναϊκό για την 7η αγωνιστική της Α’ Εθνικής ποδοσφαίρου γυναικών στο αθλητικό κέντρο «Γ. Καλαφάτης» στο Κορωπί, ωστόσο υπάρχει ικανοποίηση τουλάχιστον για την εμφάνιση, με το τελικό σκορ να θεωρείται ότι αδικεί τις παίκτριες της Έλενας Κουσκούνη.

Κι αυτό γιατί οι φιλοξενούμενες ειδικά στο πρώτο μέρος είχαν τις φάσεις, για να πετύχουν κάποιο γκολ και να βάλουν δύσκολα στον Παναθηναϊκό, όπως δύο φορές με την Κέκου, αλλά τελικά έκαναν τρία λάθη στην άμυνα και τα πλήρωσαν και τα τρία.

Το 1-0 έγινε από την Κανέλλου στο 14ο λεπτό με κεφαλιά, ενώ σε ένα πολύ κομβικό σημείο και συγκεκριμένα ένα λεπτό πριν τελειώσει το πρώτο μέρος ο Ντομόντ με φοβερό σουτ έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι και έκανε το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε με τέρμα της Κατωπόδη στο 85’.

Ετσι, ο Βόλος 2004 έμεινε στους έξι βαθμούς σε έξι αγώνες, όντας οριακά στην ισοβαθμία πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού (σ.σ. υποβιβάζονται πέντε ομάδες), αλλά έχει και ματς λιγότερο με τον ΟΦΗ εντός έδρας, το οποίο είχε αναβληθεί λόγω των πλημμυρών, στις 21/12, ημέρα Πέμπτη.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Χαραλαμπίδης) Γιαννακούλη, Κακαμπούκη, Ρόγκαν, Νταρζάνου Δημητρίου, Κανέλλου, Ντομόντ, Σιαφαρίκα, Νεφρού, Σιδηρά, Χάρις.

Στο β’ μέρος έπαιξαν και οι Χαμαλίδου, Κατωπόδη, Λόγου, Καμαριανού και Τσιρούλη.

ΒΟΛΟΣ 2004 (Κουσκούνη): Νόιμαν, Ζήγρα, Νένε (70’ Βέτσικα), Κοκμοτού, Νικοπούλου, Κατσιγιάννη, Τσούκα, Νάνου (75’ Μπάρτζου), Κέκου, Γκέκα, Νάνου

14.Ελπίδες Καρδίτσας (3-27) 1

*Δεν έχουν γίνει οι αγώνες Α.Σ. Βόλος 2004-ΟΦΗ, Τρίκαλα 2011-Ολυμπιάδα Υμηττού, Α.Ο. ΡΕΑ-ΠΑΟΚ, ΟΦΗ-Τρίκαλα 2011.