Ποινή αφαίρεσης βαθμών από την Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΣΘ στον Πηλέα

Ποινή αφαίρεσης 5 βαθμών από την φετινή βαθμολογία και άλλων 5 β. για την επόμενη περίοδο επέβαλε η Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΣΘ στον Πηλέα, που αποχώρησε στο ματς της 16ης αγωνιστικής της Γ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ με τον Ατρόμητο (ενώ έχανε 3-1  στο ημίχρονο του αγώνα), διαμαρτυρόμενος έτσι για τα εις βάρος του διαιτητικά λάθη.

Η απόφαση της ΠΕ/ΕΠΣΘ για το Σωματείο ΠΗΛΕΑΣ: “Ο αγώνας ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΠΗΛΕΑΣ κατοχυρώνεται υπέρ του Σωματείου ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ με αποτέλεσμα 3-0.

Επιβάλλει στο εγκαλούμενο Σωματείο ΠΗΛΕΑΣ την χρηματική ποινή των διακοσίων (200) ευρώ, αφαίρεση πέντε (5) βαθμών από την τρέχουσα βαθμολογία του παραπάνω Σωματείου καθώς και αφαίρεση πέντε (5) βαθμών από την βαθμολογία του αγωνιστικού έτους 2023-2024, στην κατηγορία που θα αγωνίζεται. (Αρ 21 παρ 3 εδ ΙΙ ΚΑΠ)”