Συνέχισε στις νίκες ο Ρήγας Φεραίος, 5-1 την Ακρόπολη

Με 5-1 επικράτησε ο Ρήγας Φεραίος της Ακρόπολης, έχοντας πρωταγωνιστές τους Γάρο και Δημήτρη Αγροκώστα, οι οποίοι πέτυχαν από δύο τέρματα. Στο 19’ ο Αγροκώστας με σουτ από το ύψος της περιοχής άνοιξε το σκορ για το σύνολο του Λάκη Μπακάλη, ενώ στο 23’ ο Γάρος με ωραία ενέργεια απέφυγε τον αντίπαλο αμυντικό και σούταρε στην απέναντι γωνία για το 2-0. Ο Αγροκώστας στο 33’ με πλασέ «έγραψε» το 3-0, ενώ ο Γάρος μετά από όμορφη ομαδική ενέργεια, διαμόρφωσε το 4-0, σκορ ημιχρόνου. Στο 60’ ο Χασάπης με πλασέ στο δεύτερο δοκάρι, μετά από ωραία ενέργεια και σέντρα του Τσακίρη, πέτυχε το πέμπτο τέρμα για την ομάδα του Βελεστίνου, ενώ ο Τσακίδης είδε την προσπάθειά του να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι στο 75’. Το μόνο που κατάφερε η Ακρόπολη ήταν να πετύχει το 5-1 με σουτ από πλάγια θέση του Γαβριήλ Τσουκάλη, στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας του αγώνα.