Έμειναν στην ισοπαλία ΑΟ Σκιάθου και ΦΘ Αγχίαλος

2-2 από το 2-0 υπέρ των γηπεδούχων

Με το εξ αναβολής παιχνίδι ανάμεσα σε ΑΟ Σκιάθου αι ΦΘ Αγχίαλος συνεχίστηκαν τα πλέι άουτ της A’ ΕΠΣΘ, με τις δύο ομάδες να μένουν στο τελικό 2-2.

Στο 12’ ο ΑΟ Σκιάθου άνοιξε το σκορ καθώς μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Σανιδάς έπιασε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και έκανε το 1-0 για την ομάδα του. Από την άλλη στο 35’ έγινε το 2-0, με τον Μπάμπα να σκοράρει σε κενή εστία και τους φιλοξενούμενους πάλι να διαμαρτύρονται για οφσάιντ.

Ωστόσο η ΦΘ Αγχίαλος δεν είχε πει την τελευταία της λέξη. Το 2-1 έγινε στο 79’, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κόκαλη, ο Δράγνης με σουτ έκανε το 2-1, ενώ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, μετά από μπαλιά του Τσάκαλου, ο Γούτσιος έκανε το πλασέ για να αποκρούσει ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων, ενώ ο Ζητούδης έγινε αποδέκτης της μπάλας για να σκοράρει για το 2-2 από πλάγια θέση.

Αξίζει να σημειωθεί ότι μετά την επίτευξη του 2-1, Μωυσίδης από πλευράς ΦΘ Αγχίαλος και Τσιγκούνας από ΑΟ Σκιάθου, αποβλήθηκαν από την αναμέτρηση, μετά από ένταση που επικράτησε.