Φιλικό 2-2 η Νίκη στο Καυτανζόγλειο με Ηρακλή

Φιλική αναμέτρηση με τον Ηρακλή στο Καυτανζόγλειο έδωσε σήμερα η Νίκη Βόλου, καθώς δεν υπήρχαν επίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις για τις δυο ομάδες. Νικητής δεν υπήρξε καθώς το τελικό αποτέλεσμα ήταν 2-2.

Οι προπονητές των δυο ομάδων είχαν την ευκαιρία να χρησιμοποιήσουν όλους τους διαθέσιμους ποδοσφαιριστές τους.

Η αναμέτρηση είχε τον χαρακτήρα της προπόνησης και υπήρξαν τρία ημίχρονα διάρκειας 40 λεπτών το καθένα. Ο Ηρακλής ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 13’ της αναμέτρησης με σουτ του Πατράλη. Η Νίκη ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου μετά από κεφαλιά του Πασχάλη Κάσσου και πηρε και προβάδισμα στο σκορ 1-2 …στο τρίτο 40λεπτο με τον Χρήστο Τζιώρα.

Το νέο μεταγραφικό απόκτημα του Ηρακλή ο Εμιλιάνο Αλβάρεζ ισοφάρισε στο τρίτο ημίχρονο μετ σουτ και πέτυχε το τελικό 2-2.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάκης Τσιώλης):Παλαβράκης,Βιτλής, Παπαστεριανός,Κωστούλας,Νταμιάν Σίλβα, Ματίας Τόμας,Πανάγου,Πατράλης, Κούστα,Τότσκα,Άλεξιτς

Αγωνίστηκαν επίσης: Βελλίδης,Μακρής,Δοϊρανλής, Δόρης,Άλβαρεζ,Μυτσκόφσκι, Μπαλικτσης,Σγουρής, Σενγκιέργκης,Σιούτας,Χειρίτραντας

Νίκη Βόλου:(Δημήτρης Ελευθερόπουλος):Μπάγιτς, Κάσσος, Αναστασίου, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Κυριακίδης, Γαβριηλίδης, Παναγιωτίδης, Σιαφά, Κρητικός, Ολαϊζόλα

Αγωνίστηκαν και οι: Μπουργάνης ,Ροχάνο, Τσουκαλάς, Μπαλλας, Κριμιτζάς, Δεληζήσης, Λογαράς, Τοπαλίδης, Τζιώρας, Μέτσε, Μιράντα.