Η Αγία Άννα την πρόκριση στον Τελικό Κυπέλλου ΕΠΣΘ

Επικράτησε με 1-5 του Σαρακηνού

Η Αγία Άννα προκρίθηκε στον τελικό του Κυπέλλου ΕΠΣΘ –όπου θα αντιμετωπίσει τον πρωταθλητή Πύρασο στις 30 Απριλίου- μετά την εύκολη επικράτηση με 1-5 στην έδρα του Σαρακηνού, σε ένα παιχνίδι όπου και τα έξι γκολ μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Η ομάδα του Κώστα Τσουρέλη εμφανίστηκε καλύτερα στο ματς και εκμεταλλεύθηκε τις ευκαιρίες που της δημιουργήθηκαν.
Στο πρώτο λεπτό της επανάληψης ο Τζοβάρας με κεφαλιά μετά από σέντρα του Σέττου από τα δεξιά άνοιξε το σκορ, ενώ στο 59’ ο Κορέτα κέρδισε πέναλτι και το μετέτρεψε σε γκολ και πάλι ο Τζοβάρας για το 0-2. Στο 70’ οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Κώστα Δημόπουλο, ενώ έχασαν μεγάλη «διπλή» ευκαιρία με τους Αντωνίου και Βαλωτή στο 74’ να φέρουν το ματς στα ίσια. Κι αφού η ευκαιρία χάθηκαν για τους γηπεδούχους, οι φιλοξενούμενοι που ήταν πιο εύστοχοι, έκαναν το 1-3 στην επόμενη φάση με τον Τσελεπή όταν επιχείρησε ωραίο πλασέ έξω από την περιοχή, με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα και ψηλά στη γωνία της εστίας του Γράντα, στο 75’. Στο 78’ ο Πετράκος έκλεψε τη μπάλα από το κέντρο, διένυσε το μισό γήπεδο και την κατάλληλη στιγμή έβγαλε τη σέντρα για τον Παπαδημητρίου, ο οποίος με πλασέ έγραψε το 1-4. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε και πάλι ο Παπαδημητρίου μετά από ωραία ατομική ενέργεια και σουτ στην απέναντι γωνία, από το ύψος της μεγάλης περιοχής.